żużel

Czy TVN będzie transmitować Grand Prix?

Nie podjęto jeszcze decyzji o tym, jak będą przebiegać tegoroczne rozgrywki Grand Prix, ale jedno jest pewne. Ktoś będzie musiał je transmitować tak, aby trafiły do szerszego grona odbiorców. Polska telewizja jednak przed wiele lat to ignorowała, tak jakby żużel był jakimś gorszym sportem. Teraz jednak pojawia się naprawdę duża szansa, że rozgrywki tego ważnego turnieju zobaczymy na rodzimym TVN-ie. Skąd nagle zwiększone zainteresowanie? Otóż w tym roku Grand Prix odbędzie się w Polsce a konkretniej mówiąc na PGE Narodowym. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich polskich fanów żużla. Wielu z nich będzie chciał wybrać się osobiście, aby zobaczyć wyczyny swoich ulubionych żużlowców. Zrozumiałe jest jednak, że jest też wielu kibiców, którym wystarcza oglądanie rozgrywek w telewizji lub w internecie.

Internet czy telewizja?

Co nadaje się bardziej do oglądania rozgrywek sportowych? Internet czy telewizja? Z tym pierwszym jest jeden zasadniczy problem, otóż gdy oglądamy coś w internecie, to ogranicza nas łącze. Nie tylko nasze ale również serwer, na z którego usługodawca korzysta, ma swoje ograniczenia. Trochę inaczej jest w przypadku płatnych transmisji. Wtedy dzięki dużym zyskom taka osoba jest w stanie zapewnić bardzo dobrą jakość i płynność. Gdy jednak mamy do czynienia z darmowymi źródłami, to zbyt duża liczba oglądających może powodować bardzo duże opóźnienia a także słabą jakość obrazu. Pod względem korzystanie ze starej dobrej telewizji jest sensowniejsze.

Jakie są warunki TVN-u?

TVN stawia sprawę jasno. Transmisja odbędzie się tylko wtedy, kiedy to właśnie PGE narodowy będzie miejscem spotkania. Władze PZM zgadzają się w tej kwestii i również uważają, że PGE Narodowy to najlepsze miejsce na takie rozgrywki. Oczywiście są pewne hipotetyczne wydarzenia, które mogłyby zmienić plany. Na przykład, gdyby była konieczność utworzenia tymczasowego szpitala albo punktu pomocy dla uchodźców w miejscu stadionu. Wtedy PZM zmieniłby miejsce rozgrywek, a to oznaczałoby wycofanie się TVN-u z ich transmitowania. Na ten moment jest to jednak mało prawdopodobne.

Więcej o żużlu dowiesz się na speedway-liga.pl.