Czy zakłady bukmacherskie muszą wiązać się z ryzykiem?

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym zakłady bukmacherskie kojarzą się z ryzykiem. Jest to oczywiście zrozumiałe, ale warto pamiętać o tym, że czasem możemy ulegać stereotypom.

Czy tak właśnie jest w przypadku zakładów bukmacherskich?

O czym się mówi?

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, o czym się mówi? Odpowiadając, wydaje się, że najczęstszy temat to możliwa strata pieniędzy. Ewentualna strata pieniędzy to temat, o którym można sporo powiedzieć (więcej niż niektórym osobom może się wydawać).

Zacznijmy może od tego, że zakłady bukmacherskie nie muszą wiązać się ze stratą pieniędzy. Jest to związane, z tym że są firmy, które oferują tzw. freebety. Najkrócej mówiąc, chodzi o bonus za założenie konta. Naturalnie tych pieniędzy nie da się wypłacić, ponieważ znajdują się na koncie bonusowym. Bonus można wypłacić tylko wtedy, kiedy spełni się określone warunki. Maksymalnie upraszczając, trzeba ryzykować.

Freebet to świetne rozwiązanie dla firmy, jak i graczy – nie ma potrzeby wpłacania własnych pieniędzy, a firma ma się czym pochwalić (nie ma znaczenia, że jakaś część osób przegra pieniądze).

Warto jeszcze podkreślić, że dość popularne są konkursy dla graczy (szczególnie w mediach społecznościowych). Dla niezorientowanych – chodzi o zabawy, podczas których nagrodą jest doładowanie konta bonusowego.

Chociaż trzeba też przyznać, że można natknąć się na wyjątki. Dokładnie mówiąc, może zdarzyć się tak, że nagroda będzie zależeć od korzystania z konta.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy to wszystko oznacza, że zakłady bukmacherskie nie wiążą się z ryzykiem? Nic bardziej mylnego, zresztą dowodem na to są liczne przypadki uzależnień.

Spora część osób może teraz powiedzieć, że zakłady bukmacherskie należy zlikwidować. Z drugiej strony, jakoś są ludzie uzależnieni od alkoholu, a nie słychać, aby mówiono o całkowitym zakazie sprzedaży alkoholu. Alkohol to rzecz jasna przykład – nie wszystko jest dla wszystkich, to taka niepisana zasada, której wypada się trzymać.

Gdyby komuś zależało na wskazówce, od razu nasuwa się jedna uwaga – określenie możliwości finansowych. Nawiązując do szczegółów, konieczne jest ustalenie maksymalnej straty. Być może zabrzmi to dziwnie, ale nie ma się czemu dziwić. Zakłady bukmacherskie to rozrywka, na której większość traci (trudno mówić o konkretach) i co równie istotne, może pojawić się chęć jak najszybszego odzyskania straconych pieniędzy.

Czy chęć jak najszybszego odzyskania straconych pieniędzy to oznaka uzależnienia? Na pewno jest to pytanie, na które trudno odpowiedzieć (jest to pytanie dla specjalisty). Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że mowa o niepokojącej oznace.

Niebezpieczeństw nie brakuje

Jeśli chcesz spróbować szczęścia w zakładach bukmacherskich, proszę bardzo, ale pamiętaj o niebezpieczeństwach. Chodzi o odpowiedzialność, nie wolno myśleć na zasadzie, uzależnienie mnie nie dotyczy. Uzależnienie może dotyczyć wszystkich – każda osoba jest w mniejszym lub większym stopniu zagrożona. Ponadto wypada podkreślić, że zakłady można zawierać stacjonarnie, jak i przez internet (mowa o rozrywce, do której dostęp jest bardzo prosty).

Ewentualne uzależnienie to nic innego jak zniszczenie sobie życia. Można nawet powiedzieć o zniszczeniu życia sobie, jak i swojej rodzinie czy znajomym (raczej każda osoba ma kogoś bliskiego).

Warto jeszcze dodać, że przy ewentualnym uzależnieniu nie wolno się poddawać, trzeba walczyć o lepsze życie dla siebie i innych.