Od sportu do polityki

27- letni Simon Ammann, szwajcarski skoczek narciarski postanowił zostać politykiem.

Nie jest to co prawda międzynarodowa kariera polityczna, ale kto wie co będzie w przyszłości. Ammann postanowił zacząć od kandydowania na radnego w swojej gminie. Jeżeli uda mu się przejść dalej za pośrednictwem głosowania mieszkańców prawdopodobnie będzie starał się  połączyć dotychczasowe osiągnięcia narciarskie z karierą polityka.

Przypomnijmy, że Ammann jest czteroletnim mistrzem olimpijskim. To bardzo duży sukces jaki osiągnął w tym sporcie. W kwestii wyborów wszystko rozstrzygnie si ę już w najbliższą niedzielę 27 września br. to mieszkańcy jednej z szwajcarskich gmin podejmą decyzję w tej sprawie. Skoczek jest bezpartyjny i nie występuje z ramienia żadnej partii. Kandydatów jest dziewięciu, a miejsca są tylko trzy.

Swoją decyzję Ammann argumentuje tym, że losy społeczności lokalnej nie są mu obojętne i chciałby być bliżej ludzi poprzez posadę radnego. Skoczek rozpoczął także studia z zarządzania biznesem.

Który sezon narciarski czeka na Ammanna?

Przed skoczkiem 24 sezon narciarski. Ostatni nie należał do najlepszych. Być może kolejny przyniesie więcej pozytywnych wiadomości dla skoczka.

2002 rok był przełomowy dla skoczka, ponieważ zdobył on bowiem dwa złote medale w Salt Lake City. Kolejne sukcesy odniósł osiem lat później w Vancouver. Na zakończenie udanego sezonu odebrał Kryształową Kulę. W 2007roku odniósł sukces w Saporro. 2010 rok z kolei zakończył się dla skoczka zwycięstwem podczas Mistrzostw Świata w Planicy.