Aktywność fizyczna a sport. Czy to na pewno to samo?

Jest wiele różnych form aktywności fizycznej. Jedne są bardziej zdrowe, a inne trochę mniej. Nie zawsze też potrafimy rozróżnić między zwykłą aktywnością a sportem. Wydaje nam się czasem, że samo wykonywanie ćwiczeń już czyni z nas sportsmenów to jednak nie do końca to. Sport to przede wszystkim rywalizacja i to odróżnia go od zwykłej aktywności fizycznej.

Jeśli więc bardziej interesują cię ćwiczenia niż sport, zajrzyj na stronę osobistytrener.pl, a znajdziesz tam wartościowe porady.

Sport to zdrowie. A rywalizacja?

Mówi się, że sport to zdrowie. To powiedzenie jest prawdą pod warunkiem, że mamy na myśli tę bezpośrednią część sportu czyli wysiłek fizyczny. Faktem jest, że wykonywanie regularnych ćwiczeń jest dobre dla naszej kondycji. Oczywiście, jeśli wykonujemy je we właściwy sposób, ale to już zupełnie inny temat.

Sednem sportu jednak nie jest sama aktywność fizyczna. Nie każdy wysiłek to od razu sport. Ze sportem mamy do czynienia wtedy, gdy pojawia się rywalizacja. O osobie, która dobrze radzi sobie z rywalizacją, mówimy że ma ducha sportu. Czy to oznacza, że ta osoba prowadzi sportowy tryb życia? Papierosy i wódkę pewnie sobie odpuszcza, ale przesadne zorientowanie na rywalizację już zdrowe nie jest.