Dziś wielki mecz o Superpuchar Europy

Dziś wieczorem o godzinie 20:30 będziemy świadkami kolejnego sportowego wydarzenia. Drużyna Borussi Dortmund zmierzy się z reprezentacją Bayernu Monachium o Superpuchar Europy.

To kolejna szansa na zwycięstwo dla Roberta Lewandowskiego i drużyny Bayernu Monachium. Przypomnijmy, że Bayern Monachium był zwycięzcą tegorocznej Ligi Mistrzów. Być może i dziś uda im się powtórzyć swój kolejny sukces. Ten rok jest wyjątkowo udany dla bawarskiej drużyny. Można by rzec, że miażdżą oni każdego dosłownie i w przenośni. Jeżeli Bayernowi Monachium udałoby się dziś wygrać byłoby to ich ósme zwycięstwo w historii.

Dzisiejsze spotkanie nie jest także ważnym wydarzeniem dla naszego Rodaka- Roberta Lewandowskiego, który w barwach bawarskich występuję nieprzerwalnie i odnosi sukcesy od 9 lat. Piłkarze Bayernu mają sporą szansę na wygraną z racji tego, że wielu dobrych zawodników z Borussi Dortmund nie wystąpi dziś na zielonej murawie z powodu kontuzji. Problemy ze zdrowiem piłkarzy mogliśmy zaobserwować podczas ostatniego meczu Bundesligi, w którym to Borussia Dortmund zaliczyła porażkę i przegrała z Augsburgiem 2:0. Selekcjoner niemieckich mistrzów Europy podkreśla, że każdy z piłkarzy reprezentujących Bayern Monachium jest bardzo dobrze technicznie przygotowany do dzisiejszej gry.

Mecz niestety odbędzie się ponownie przy pustych trybunach, bez udziału kibiców. Studio przedmeczowe tradycyjnie rozpocznie się na pół godziny przed zaplanowanym spotkaniem piłkarskim. Można śledzić zmagania piłkarzy na żywo za pośrednictwem Internetu.