Puchar króla

FC Barcelona zgarnia Puchar Króla

FC Barcelona z Pucharem Króla 2021

Puchar Króla to jeden z prestiżowych turniejów, jakie każdego roku mogą oglądać fani piłki nożnej. W tym roku wygrała go drużyna z Barcelony, która swoim przeciwnikom nawet nie dała pomarzyć o zwycięstwie. W meczu z Athletic Bilbao wygrali aż 4:0, co oznacza pierwsze takie zwycięstwo w kadencji Ronalda Koemana. Dla drużyny tej jest to już trzydziesty pierwszy Puchar Króla, którym może się poszczycić. Zespół, składający się z takich gwiazd jak Leo Messi czy Gerard Pique, jest skazany sukces. Nawet jeśli niektórzy zwątpili w tę hiszpańską drużynę przez kilka słabszych meczów, to tym razem mogą z powrotem uwierzyć w jej świetność.

FC Barcelona i Real Madryt – kto radzi sobie lepiej w tym sezonie?

Odwiecznym rywalem FC Barcelony jest Real Madryt, który w tegorocznym Pucharze Króla nie spisał się najlepiej. Zupełnie innym rodzajem rozgrywek jest Liga Mistrzów, gdzie Real pokazuje się od najlepszej strony, a Barcelona z kolei została zgromiona przez inne światowe drużyny. Jak widać świat sportu jest pełen niespodzianek i nigdy nie wiadomo, jak sobie dana drużyna poradzi. Każdy turniej rządzi się swoimi prawami a wynik meczu zależy od wielu różnych czynników. Jakiej przyszłości możemy się spodziewać dla obu tych drużyn? Czas pokaże, ale możemy być pewni, że fani na pewno nie zrezygnują z dopingowania swoich ulubionych piłkarzy.

Puchar Króla Hiszpanii w piłce nożnej mężczyzn

Puchar Króla to nie byle co. Są to rozgrywki, w których co roku biorą udział najlepsze drużyny w Hiszpanii. Pierwsze rozgrywki miały miejsce w 1902 r., choć za oficjalną datę założenia przyjmuje 1903. Do ligi tej należą obecnie 83 hiszpańskie drużyny. Ten turniej ma na celu również wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować kraj w Lidze Europy. Jak dotąd Katalończycy zdobyli największą liczbę zwycięstw czyli 31, łącznie z tym, które odnieśli w tym roku. Oprócz nich tylko trzy drużyny mogą pochwalić się w tym momencie dwucyfrowym wynikiem. Są to Athletic Bilbao (23), Real Madryt (19) oraz Atletico Madryt.