kibice

Zmiany w Juventusie? Słaba gra Wojciecha Szczęsnego

Zmiany w Juventusie – słaba gra Wojciecha Szczęsnego

Podczas meczu w niedziele drużyna Juventusu przegrała z Milanem 0:3. Był to duży cios dla piłkarzy i kibiców. Utrudniło to szanse na awans do Ligi Mistrzów. Na ten moment Juventus znajduje się na piątek pozycji, ale najtrudniejsze jeszcze przed nim. Wkrótce czeka go mecz z obecnym mistrzem Włoch czyli Interem. Wiemy, że drużyna będzie musiała przejść pewne zmiany. Podczas tego sezonu nie radziła sobie najlepiej, więc konieczna może być zmiana trenera. Dlatego właśnie jest dużo prawdopodobieństwo, że Andrea Pirlo pożegna się z tym stanowiskiem. Nie jest to jednak jedyna nie wiadomo jak chodzi o tę włoską drużynę. Pod znakiem zapytania jest także nasz rodak Wojciech Szczęsny. Czy czeka go transfer?

Czy Juventus zmieni swojego bramkarza?

Cień padł na Szczęsnego podczas ostatniego meczu z Milanem. Ocenia się, że pierwszy gol Milanu był wynikiem właśnie błędu Szczęsnego. Mimo to jednak Polak nie stracił całkowicie formy, gdyż później wspaniale obronił rzut karny, który wykonywał Franck Kessi. Włoskie media spekulują na temat przyszłości polskiego bramkarza. Ponoć Juventus będzie starał się wymienić go na Gianluigiego Donnarummę. Czy to się wydarzy? Na pewno polscy kibice Juventusu, których jest wiele, nie chcieliby tracić swojego rodaka z tej kadry. Jest to bardzo utalentowany piłkarz, z którego nasz naród może czuć się naprawdę dumny.

Włoska piłka nożna

Włoska liga Serie A jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Śledzą ją nie tylko Włosi ale także mieszkańcy innych krajów, w tym Polski. Wielu Polaków ma swoje ulubione drużyny właśnie z tej ligi, a jedną z nich jest Juventus. Dodatkowym plusem dla nas jest to, że w tej włoskiej drużynie gra nasz rodak Wojciech Szczęsny. Niestety w tym sezonie poszło mu trochę gorzej, przez co jego los w drużynie wisi na włosku. Można te zresztą powiedzieć o całej drużynie, która mistrzowskiego poziomu nie pokazała. A skoro mówimy już o mistrzowskim poziomie, to włoskie drużyny z Serie A starają się o awans do Ligi Mistrzów. Ze względu na słabą kondycję w tym sezonie Juventus ma nieco mniejsze szanse na taki awans. Jakie czekają nas zmiany w Juventusie?

Inną sprawą jest to, że kibice potrafią być naprawdę bezlitośni. Mają tendencje do tego, aby wieszać psy na swoich zawodnikach za gorsze momenty w ich karierze. Pamiętajmy jednak, że piłkarze, grający zawodowo, mierzą się z innymi zawodowcami. Nie ma więc możliwości, aby zawsze byli najlepsi, gdyż po prostu konkurencja jest silna. Zawodowy piłkarz, który radzi sobie stosunkowo kiepsko w danym sezonie nadal gra dużo lepiej niż większość osób, oglądająca go w telewizji. Dlatego warto nabrać trochę wyrozumiałości. Nie zapominajmy też, w jak wielkim stresie żyją piłkarze. Ich pensja jest uzależniona od tego, jaki im będzie szło w danym sezonie. Dzięki jakoś ich gry kluby będą w stanie więcej im zapłacić.