Christiano Ronaldo

Krychowiak i inni sportowcy chorzy na COVID-19

Czy Krychowiak zagra w meczu z Anglią?

Wiemy, że Grzegorz Krychowiak otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, poinformował na Twitterze, że jest możliwość dopuszczenia Krychowiaka do meczu. Podobne rozmowy z UEFA dotyczyły pomocnika drużyny Lokomotiw Moskwa. Wcześniej skład musieli opuścić Mateusz Klich oraz Łukasz Skorupski. Oni również otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Kolejną osobą, która nie można zagrać w najbliższym meczu, jest Robert Lewandowski. U niego jednak powodem jest kontuzja, której doznał w trakcie meczu z Andorą.

W środę 31 marca odbędzie się bardzo ważny mecz. Chodzi oczywiście o elimanację do Mistrzostw Świata 2022 r., a wydarzenie zostanie wyemitowane o 20:45. Polacy zagrają w tym meczu z Anglią, ale aby wygrać potrzebny jest dobry skład. Jeśli najlepsi zawodnicy nie będą mogli wziąć udział w meczu, to jego wynik może być dla nas bardzo niekorzystny. Warto wspomnieć, że Grzegorz Krychowiak jest ozdrowieńcem, a przynajmniej tak informuje rzecznik PZPN na Twitterze. Jeśli to jest prawdą, to znaczy, że piłkarz nie zaraża już.

Lewandowski  – kontuzja

Robert Lewandowski podczas meczu z Andorą doznał kontuzji, która do tej pory się nie zagoiła. Najprawdopodobniej nie ma szans, aby „Lewy” zagrał w meczu z Anglią. W tym eliminacjach do MŚ 2022 Polacy mieli już okazję się wykazać. Zremisowali z Węgrami 3:3 a z Andorą wygrali 3:0. Niestety podczas wygranego meczu Lewandowskiemu przydarzyła się kontuzja. Nasza gwiazda nie jest przez to w stanie kontynuować gry. Nie wiemy jeszcze, kto go zastąpi.

COVID-19 – polscy piłkarze

Koronawirus szaleje wszędzie i praktycznie każdy ryzykuje zagrożeniem. Wyjątkiem nie są tutaj polscy piłkarze, wśród których również ten wirus się pojawił. Jednym z piłkarzy z pozytywnym wynikiem jest Grzegorz Krychowiak, ale wciąż czekamy na decyzję UEFA. Piłkarz jest ozdrowieńcem, co oznacza, że już nie zaraża. UEFA powinna więc jak najszybciej wydawać decyzję, pozwalającą mu na wzięcie udziału w meczu. Jeszcze jednak nie wiemy, jak się to potoczy.

To jednak nie jedyny zawodnik reprezentacji Polski, u którego wykryto wirus SARS-CoV-2. Do tego grona dołączyli także Kamil Piątkowski, Łukasz Skorupski oraz Mateusz Klich.  Oni na sto procent nie pojawiają się na jutrzejszym spotkaniu, więc jednym znakiem zapytania jest Krychowiak. Jaka będzie decyzja UEFA?