niedoceniane sporty

Które sporty zasługują na większą uwagę w Polsce?

Jest wiele takich dyscyplin, które z różnego powodu nie zdobyły większego rozgłosu w kraju nad Wisłą. W przypadku niektórych jest to zrozumiane, ale są też takie, które naprawdę są godne uwagi. A mimo to wciąż nie zdobywają większej popularności. Minusem tego jest to, że drużyn i zawodników z tych dyscyplin nie ma kto sponsorować. Nie mogą przez to grać na tak wysokim poziomie, jak osoby uprawiające któryś z mainstreamowych sportów. Można by powiedzieć, że przecież liczą się umiejętności i talent a nie pieniądze, ale nie oszukujmy się. To, która drużyna będzie na szczycie, zależy od tego, którą stać na najlepszych trenerów, zawodników i sprzęt. A są takie dyscypliny, które ze względu na niskie zainteresowanie nie mogą spełnić żadnego z tych kryteriów. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Hokej (ten na lodzie i ten na trawie)

Hokej to sport, który wszyscy znają, ale czy ktokolwiek z nas potrafi wymienić chociaż jedną drużynę? Oczywiście znajdą się tacy, którzy wiedzę na temat hokeja mają, ale umówmy się – to jest mniejszość. Więcej osób jedyne co wie na temat hokeja, to fakt, że korzysta się w nim z kijów i jakiegoś krążka. A przecież mamy w Polsce drużyny hokejowe, które zrzeszają bardzo dobrych zawodników. Gdyby zapewnić im lepsze finansowanie, to bardzo możliwe, że mogłyby co nie co osiągnąć na arenie międzynarodowej.

Szermierka

Szermierka to prawdziwie szlachetny sport. Wykorzystuje się w niej te same umiejętności, jakich potrzebowali dawni szlachcice, korzystający z szabel podczas bitwy. Obserwując tę dyscyplinę może mieć wgląd w to, jak kiedyś faktycznie walczono. Z jakiegoś powodu jednak wciąż się opieramy i niezbyt chętnie sięgamy po transmisje z tych zawodów. Bardzo możliwe, że powodem, dla którego nie jest to nasz ulubiony sport, jest to, że zawodnicy występują w kombinezonach. Nie widzimy więc ich twarzy, co może sprawiać, że nie jesteśmy w stanie utożsamić się ze sportowcem tak jak w przypadku chociażby boksu.