Nielegalne automaty do gier cały czas ścigane

Hazard sam w sobie nie jest nielegalny. Jest to zwyczajna rozrywka dla dorosłych odpowiedzialnych ludzi, którzy potrafią stawiać sobie granice. Problem pojawia się dopiero, kiedy ktoś próbuje w nieuczciwy sposób zarobić na grach losowych.

Ściganiem nielegalnego hazardu zajmuje się Krajowa Administracja Skarbowa. Jednym z przejawów takiego wykroczenia jest instalowanie maszyn do gier bez zezwolenia. Każdy kojarzy, czym jest słynny jednoręki bandyta. Można go zobaczyć w wielu lokalach takich jak restauracje czy bary.

Jednoręki bandyta działa w ten sposób, że pociągamy za wajchę lub przyciskamy odpowiedni przycisk i na trzech ekranach losują się dla nas obrazki. Jeśli uda nam się wylosować trzy takie same, to wracamy do domu z większą kwotą, niż przyszliśmy.

Krajowa Administracja Skarbowa nie odpuszcza

KAS ma swoje dobre metody na zwalczanie hazardu. Kiedy tylko pojawia się jakaś informacja o popełnieniu tego przestępstwa, to odpowiedni ludzie pojawiają się na miejscu i rozwiązują cały problem. Przykładem może być niedawna sprawna akcja na Podlasiu.

Oczywiście wykrycie takich nielegalnych zabaw nie jest łatwe. Przede wszystkim musi pojawić się zawiadomienie. Wiadomo jednak, że ludzie nie są chętni, aby nawzajem na siebie donosić. Dlatego czasami nawet takie procedery mają miejsce przez kilka lat.

Inne popularne formy hazardu

Automaty do gier to tak naprawdę nie jedyna forma hazardu, jaką ludzie lubią praktykować bez zezwolenia. Często są przecież rozgrywki karciane np. w pokera. Gdyby wszystko miało się odbywać zgodnie z literą prawa, to konieczne byłoby uiszczenie wysokich podatków.

W sytuacji, gdy odbywa się to nielegalnie, osoba organizująca rozgrywki może cały zarobek zgromadzić w swojej własnej kieszeni. Przypomina to nieco domową produkcję papierosów. Istnieje wiele grup, zajmujących się rozprowadzaniem produktów tytoniowych.

Dzięki zaoszczędzeniu na akcyzie są w stanie zarobić naprawdę dużo. Są oczywiście głosy, mówiące, że obniżenie podatków poprawiłoby tę sytuację. Być może byłby to jednym z czynników naprawczych.