Robert Lewandowski

Robert Lewandowski kandydatem do Złotej Piłki. Co stoi na przeszkodzie?

Robert Lewandowski. Czy Polak dostanie Złotą Piłkę?

Zeszły rok był zdecydowanie rokiem Lewandowskiego. Każdy, kto śledził jego wyczyny w Bayernie może poświadczyć o wybitnych umiejętnościach naszego rodaka. Zachwalali go nie tylko kibice, ale także dziennikarze sportowcy z całego świata. Stał się on jednym z pupili światowego środowiska piłkarskiego i między innymi był jednym z kandydatów do „Złotej Piłki”. Niestety jednak z przyczyn sanitarnych odwołano plebiscyt, który organizował dziennik „France Football”.

W 2021 roku jednak plebiscyt się odbędzie i ktoś Złotą Piłkę dostanie, tylko kto to będzie? Po raz kolejny wśród kandydatów pojawia się Robert Lewandowski. Jego zaletą jest chociażby to, że pobił rekord Bundesligi w liczbie goli strzelonych podczas jednego sezonu. 2021 r. nie jest jednak dla niego tak łaskawy jak poprzedni. Bayernowi nie udało się obronić tytułu w prestiżowej Lidze Mistrzów, a sam Lewandowski nie pokazał w pełni swoich sił podczas rozgrywek na Euro 2020. Czy to oznacza, że Polakowi przepadnie szansa na zdobycie tej nagrody?

Komu przypadnie Złota Piłka?

Sprawy, o których wspomnieliśmy przed chwilą, mogą pokrzyżować plany „Lewego” dotyczące tego wyróżnienia. Dziennik „Marca” chociażby uważa, że nie piłkarz nie zasługuje nawet na dołączenie do grona kandydatów. Zamiast tego spodziewają się, że przypadnie ono Lionelowi Messiemu, który ma już na swoim koncie 6 takich nagród.

Dziennik typuje między innymi Jorginho oraz Giorgio Chielliniego, którzy pokazali wspaniałą formę podczas mistrzostw Europy. Można się spodziewać, że znajdą się oni dość wysoko w nadchodzącym  rankingu.