Selekcjoner polskiej reprezentacji zakażony koronawirusem

W ubiegłą sobotę Polski Związek Piłki Nożnej przekazał do mediów informację dotyczącą Jerzego Brzęczka. Niestety selekcjoner polskiej drużyny piłkarskiej został zakażony koronawirusem.

Okazuje się, że największym symptomem choroby trenera byłą zbyt wysoka gorączka. Przeprowadzono także test na obecność koronawirusa. Niestety wynik okazał się pozytywny. Jerzy Brzęczek jest obecnie odizolowany od kadry zespołu jak i od pozostałych osób. Na szczęście zarówno piłkarze jak i sztab szkoleniowców nie mają objawów związanych z wirusem.

Co z meczami w zaistniałej sytuacji?

Jeżeli chodzi o mecze kadry będą się one dalej odbywały zgodnie z planem. Nieobecność trenera jest usprawiedliwiona po prostu niezdolnością do pracy. Najbliższe spotkanie towarzyskie zaplanowano na 7 października br w Gdańsku. Nasza reprezentacja zagra wówczas z reprezentacją Finlandii. Kolejny mecz Ligi Narodów zaplanowano na 11 października. Polacy zagrają z Italią. Kolejny tydzień będzie zwiastował kolejne rozgrywki. Tym razem Polacy zmierzą się z drużyną Bośni i Hercegowiny we Wrocławiu. Spotkanie datowane jest na 14 października.