Zofia Klepacka

Zofia Klepacka sprzedała złoty medal, by pomóc Polce na Ukrainie

Zofia Klepacka sprzedała złoty medal, by pomóc Polce na Ukrainie

Zofia Klepacka sprzedała jeden ze swoich medali, aby pomóc starszej kobiecie, mieszkającej na Ukrainie. Polka choruje na Parkinsona i żyje w bardzo trudnych warunkach. Dzięki wsparciu naszej medalistki

W serwisie YouTube możemy zobaczyć relację z odwiedzin u pani Aleksandry, emerytowanej Polki, mieszkającej na Ukrainie. Pani Aleksandra ma bardzo ciężką sytuację finansową. Dowiadujemy się, że potrzebuje wózka inwalidzkiego, gdyż nie może funkcjonować zwyczajnie. Większość swojego życia spędza na łóżku.

Działalność społeczna Zofii Klepackiej

Najwięcej w Polsce mówi się o piłkarzach, ale nie tylko oni robią dużo ważnych rzeczy. Warto też spojrzeć na działalność takich osób jak Zofia Klepacka, która bardzo dużo czasu spędza na wspierania innych. Między innymi odwiedza Polaków mieszkających na kresach i oferuje im wsparcie finansowe. Podkreśla ona to, jak ważne jest wspieranie naszych rodaków, którzy z różnych przyczyn nie mogą żyć w ojczyźnie. Sama osobiście opowiada się za tym, aby zachęcać Polaków z kresów, by wracali do Polski.

Nagrania z udziałem polskiej medalistki można zobaczyć między innymi na kanale StudioWschód, którego tematyką jest życie Polaków na kresach. Wskazuje się tam, z jakimi problemami muszą się mierzyć nasi rodacy i podejmuje się próby wspierania ich. Można tam zobaczyć panią Zofię w akcji, jak okazuje wsparcie, znajdującym się tam Polakom.

Medalistka udziela się również w kontrowersyjnych tematach takich jak aborcja. Naraziła się z tego powodu już nie raz środowiskom proaborcyjnym takim jak fundacja „Dziewuchy Dziewuchom”. Osoby odpowiadające za media społecznościowe tej fundacji zorganizowały kiedyś publiczną akcję spamu na jej profilu Facebookowym. Oczywiście skutkowało to całym zalewem obraźliwych i złośliwych komentarzy. Jak na ironię, „Dziewuchy” same kiedyś publicznie mówiły o tym, jak złą rzeczą jest hejt internetowy.

Sytuacja Polaków na wschodzie

Wielu Polaków żyjących na wschodzie to potomkowie dawnych wysiedleńców. Duże grupy polskiej ludności wywoził Związek Radziecki, aby zmuszać do nieludzkich prac. Po zakończeniu wojny wielu Polaków osiedliło się na terenach dzisiejszej Ukrainy, Białorusi czy Kazachstanu. Bardzo często mają oni problem z zapewnieniem sobie stabilnych warunków życia.

Kim jest medalistka?

Zofia Klepacka zawodowo zajmuje się uprawieniem windsurfingu. Nie jest to bardzo popularny sport w Polsce, ale wiemy przecież, że najwięcej sukcesów Polacy osiągają w tych niszowych sportach. Nie jest to oczywiście żaden przytyk dla polskich piłkarzy, ale warto zwracać też uwagę na innych sportowców. Jej największym osiągnęciem sportowym jest tytuł mistrzyni świata w windsurfingu. Klepacka dwukrotnie zdobyła też tytuł wicemistrzyni świata w klasie RS:X oraz brązowy medal w XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.