kibice

Kibice wygwizdali Irlandczyków podczas meczu z Węgrami

Kibice wygwizdali Irlandczyków podczas meczu z Węgrami

Kibice wygwizdali Irlandczyków podczas meczu z Węgrami. Co takiego skłoniło ich do tej nieprzychylnej reakcji? Chodzi tutaj o słynne już klękanie w ramach walki przeciwko rasistowskim. Podczas towarzyskiego meczu irlandzcy kibice uklęknęli, aby okazać wsparcie dla ruchu Black Lvies Matter.

Można powiedzieć, że klękanie na meczu jest nową świecką tradycją. Zapoczątkowano ją po tym, jak w Stanach Zjednoczonych pojawiły się protesty ruchu Black Lives Matter. Nie wszyscy jednak popierają tę akcję i wciąż wywołuje to kontrowersje. Przykładem nieprzychylnego spojrzenia wobec BLM był mecz Polaków na Wembley. Nasi piłkarze nie zgodzili się wtedy na klękanie, co w dużej mierze spotkało się z uznaniem polskich kibiców.

Węgrzy idą w ślad za Polakami i Chorwatami

Warto zauważyć, że grający z Irlandią Węgrzy nie zgodzili się na dołączenie do inicjatywy. Są już trzecią drużyną po Polsce i Chorwacji, która odmówiła klękania. Można pogratulować im odwagi, gdyż wiele osób dziś wyznaje zasadę, że brak poparcia dla BLM oznacza wspierania rasizmu. Niestety nawet jeśli chcemy w to wierzyć, to musimy przyznać, że w pewnym momencie ten ruch poszedł w nieco złą stronę. Zaczął generować bardzo duże pokłady nienawiści wśród osób czarnoskórych wobec białych. Jeśli przyjmiemy, że rasizm objawia się nienawiścią jednej rasy do drugiej, to czy BLM nie jest rasistowskie samo w sobie?

Irlandzcy kibice nie poparli tej całej akcji z klękaniem i wygwizdali swoich piłkarzy. Oprócz buczenia można było usłyszeć także buczenie już od samego momentu, gdy tylko zawodnicy uklęknęli. Całą sytuację można obejrzeć na Twitterze Sky Sports Football.