Kazimierz Kmiecik z ważnym przekazem do kibiców

Kazimierz Kmiecik przyznaje, że jest załamany, widząc obecny stan jego ukochanej drużyny. Według niego piłkarzy mają dwa ważne cele. Pierwszym z nim jest powrót do Ekstraklasy, a drugim prędkie zameldowanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Powiedział też kilka ważnych słów do kibiców. Były to podziękowania.

Kim jest Kazimierz Kmiecik?

Kazimierz Kmiecik jest jedną z legend polskiego sportu. Grał w Wiśle Kraków na pozycji napastnika. Warto przypomnieć, że aż trzy razy został królem strzelców ekstraklasy a także raz udało mu się wygrać mistrzostwo Polski. Lata jego gry dla Wisły to przedział 1967-83. Po skończeniu aktywnej kariery piłkarskiej został trenerem. Jest to bardzo częsta ścieżka w piłce nożnej, gdzie zawodnik decyduje się trenować. Na ten moment pełni w Wiśle rolę asystenta.

Jak radzi sobie Wisła?

Wisła Kraków była kiedyś wielką gwiazdą europejskiego futbolu. Jej zawodników szanowano nie tylko w kraju, ale i za granicą. Czy coś się zmieniło? Dzisiaj niestety legenda tej drużyny nie jest pielęgnowana tak, jakby chcieli tego kibice. Nie oznacza to oczywiście, że drużyna gra kiepsko. Wciąż radzi sobie lepiej niż większość drużyn w Polsce. Nie trzeba być jednak wielkim znawcą piłki nożnej, aby zauważyć, że nie jest to już ten sam poziom co kiedyś.