messi

Messi zdobył Złotą Piłkę, pokonując tym samym Lewandowskiego

Messi zdobywa złotą piłkę a Lewandowski nagrodę pocieszenia

Messi zdobył złotą piłkę. Przez ostatni czas wielu kibiców na świecie zastanawiało się, kto zasłuży sobie na tę zaszczytną nagrodę, ale już wszystko jasne. Zwycięzcą jest światowej sławy zawodnik – Lionel Messi. Dla nas Polaków jednak sprawa jest o tyle ciekawa, że pewnie wszyscy liczyliśmy, że trafi ona do Roberta Lewandowskiego. Są jednak takie osoby, które uważają, że to własnie jemu się ona należała. Jedną z nich jest Lothar Matthaeus, który przyznał, że już sam nic z tego nie rozumie.

Złota piłka, wyjątkowe wyróżnienie

Złota piłka to nagroda, którą mogą zdobyć jedynie wyjątkowi piłkarze. Każdego roku trafia tylko do jednego zawodnika, który wykazał się najlepszymi umiejętnościami w sezonie. Powstała jednak dodatkowa nagroda dla najlepszego strzelca i ta faktycznie przypadła Robertowi Lewandowskiemu. Internauci jednak są niezadowoleni i uważają, że jest to jedynie nagroda pocieszenia.

Sam Lewandowski pewnie też dużo lepiej by się czuł, gdyby miał złotą piłkę w ręce, ale nie da się mieć wszystkiego. Konkurencja i tak była na tyle duża, że sam fakt bycia jednym z faworytów już jest wyróżnieniem. Ale piłkarz nie zamierza wcale kończyć kariery i jeszcze będą kolejne szanse na zdobycie tego wyróżnienia. Może uda się za rok?

Co na to kibice?

Czy polscy kibice są zawiedzeni? Niektórzy na pewno, chociaż nie ma co wypominać Lewandowskiemu. Przegrana z tak wybitnym zawodnikiem jak Leo Messi nie jest wcale hańbiąca. Wręcz przeciwnie powinien to być zaszczyt dla Polaka, że stawia się go na równi z tak wielkimi legendami.

Mimo to na pewno znajdą się kibice, którzy będą niepocieszeni. Część z nich być może będzie teraz pluć na polskiego piłkarza zarzucając mu brak profesjonalizmu albo brak talentu. Tak już niestety jest w sporcie, że sympatia kibiców bywa bardzo kapryśna i zawód piłkarza bywa niewdzięczny. Z pewnością jednak wiele Polaków będzie dumnych ze swojego reprezentanta, biorąc pod uwagę wszystkie jego dotychczasowe osiągnięcia.