mistrzostwa europy

Mistrzostwa Europy w żużlu na lodzie właśnie się zakończyły

Mistrzostwa Europy w żużlu na lodzie

Mistrzostwa Europy w żużlu na lodzie właśnie się skończyły, choć część z nas mogła to zupełnie przeoczyć. Faktem jest, że nie jest to dyscyplina, która fascynuje wszystkich, a jest raczej niszą. O ile ten zwyczajny speedway jeszcze w świadomości Polaków istnieje, tak jego zimowa wersja już jest czymś rzadszym. Mimo to wciąż znajdują się kibice, dla których te rozgrywki oznaczają wielki emocje. Tym bardziej cieszy fakt, że gospodarzem mistrzostw jest Tomaszów Mazowiecki, a więc tak ważne wydarzenie odbywa się na naszej polskiej ziemi.

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim

Miejscem rozegrania Mistrzostw Europy była Arena Lodowa, która znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Jest to jeden z największych obiektów sportowych, na których rozgrywają się sporty zimowe. Są to więc nie tylko łyżwy, ale także pojawia się miejsce dla pojazdów silnikowych takich jak motocykle. Ale jak w ogóle motocykl może jeździć po lodzie? To proste. Dzięki specjalnie przygotowanym oponom taki motocyklista jest w stanie bez większego problemu uniknąć poślizgów i utrzymać się na nawierzchni. Upadki oczywiście się zdarzają, ale takie już jest ryzyko zawodowe.

Czarny sport kochany przez Polaków

Żużel jest jednym ze sportów, który szczególnie ukochali sobie Polacy. Oczywiście nie trzeba przypominać, że w porównaniu z piłką nożną żaden sport nie cieszy się aż tak ogromną popularnością, ale żużel i siatkówka są temu blisko. Miasta w Polsce, które z tego sportu słyną to z pewnością Zielona Góra, Częstochowa czy Rzeszów.

Dlaczego kibice kochają żużel? Jednym z jego aspektów jest dynamika. Podczas gdy w innych sportach trzeba czekać kilkadziesiąt minut aż się coś wydarzy, tutaj każda runda może być game-changerem. Będąc fanem żużla bardzo trudno jest wysiedzieć spokojnie na stadionie, gdy każda minuta oznacza wielkie emocje.