chorwacja

Chorwacja kontra Rosja. Co nowego w światowym futbolu?

Chorwacja zmierzy się z Rosją i zagra o wszystko

Chorwacja i Rosja będą miały przez sobą naprawdę trudne wyzwanie. Wynik ich meczu będzie miał znaczący wpływ na to, jak dalej potoczą się te mistrzostwa. Która z tych drużyn wejdzie do finału? I czy zwycięzcy uda się następnie zdobyć puchar? Na pewno każdy już ma swojego faworyta, a nam zostaje obserwować przebieg wydarzeń i czekać.

Mistrzostwa świata na pełnej prędkości

Mistrzostwa Świata zawsze wzbudzają emocje i tak samo jest tym razem. Kibice na całym świecie kłócą się o to, do kogo tym razem tytuł mistrza będzie należał oraz w jakiej kondycji są poszczególne drużyny. Tym razem na tapet bierzemy Rosję i Chorwację, które walczą o wejście do finału. Przypominamy, że bezpiecznie mogą czuć się Niemcy, ponieważ drużyna naszych sąsiadów już poradziła sobie z reprezentacji z Liechtensteinu. Oprócz napięcia przed meczem Chorwacji z Rosją zaciekawienie wzbudza stan stan takich drużyn jak rumuńska oraz islandzka. 

A jak się ma reszta drużyn?

Nie można rozmawiać o tych mistrzostwach z pominięciem ostatniej gry Niemiec. Koncertowo wręcz pokonali swoich rywali z Liechtensteinu strzelając im aż dziewięć bramek. Przeciwnicy niestety musieli wrócić do domu z okrągłym zerem, co oznacza, że Niemcy najpewniej znajdują się w finale.

Trochę dziwnie wyszło jednak podczas meczu Islandii z Rumunią. Ta druga drużyna spadła na miejsce trzecie po ostatnim remisie. Nie pomógł im także fakt, że Macedonia Północna rozbiła w proch drużynę z Armenii.

Czy Chorwacja nie zawiedzie swoich kibiców?

Reprezentacja Chorwacji to dzisiaj jedna z najbardziej prestiżowych drużyn w całej światowej piłce nożnej. Z Chorwatami liczą się wszystkie inne państwowe drużyny i zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem mogą być oni na boisku. To nakłada bardzo dużą presję na Rosję, która w niedawnym okresie zaliczyła kilka drobnych (choć na pewno osłabiających morale) porażek. Aby wygrać z takim silnym rywalem Rosjanie będą musieli dać z siebie wszystko. Czy mimo tak dużej presji jest szansa, że trener rosyjskiej drużyny poprowadzi swoich piłkarzy do zwycięstwa?