sheriff

FC Sheriff pokonał drużynę Realu Madryt

FC Sheriff pokonał drużynę z Madrytu 2:1

FC Sheriff to nie jest drużyna, której kibice spodziewali by się udziału w Lidze Mistrzów. A jednak tak się stało i do tej ligi dołączyli. Nigdy jeszcze nie grali meczu na tak wysokim poziomie, więc można by się było spodziewać, że z taką drużyną jak Real Madryt nie maja najmniejszych szans. Tymczasem doszło do fenomenalnego zwycięstwa 2:1.

Real Madryt jest znany jako jedna z najlepszych drużyn na świecie. Wielokrotnie wygrał Ligę Mistrzów, a także osiągał całą masę innych zwycięstw. Odwieczny rywal FC Barcelony miażdży swoich przeciwników, kiedy tylko chce. Czy można się więc było spodziewać, że mało znana drużyna z Mołdawii zmiecie madryckich piłkarzy z powierzchni ziemi?

Real walczył dzielnie

Zawodnicy Realu Madryt walczyli bardzo dziennie. A jednak bramkarz ich rywali, Giorgos Athanasiadis, bardzo skutecznie bronił większość możliwych ataków na bramkę. Mimo to pozwolił jednak na strzelenie jednego gola, co mogło być pocieszeniem dla Realu. Nie doprowadziło jednak hiszpańskiej drużyny zwycięstwa.

Kim są piłkarze z Mołdawii?

Sheriff Tyraspol to drużyna, która powstała w 1996 roku. Jest więc bardzo młoda w porównaniu z innymi świetnymi drużynami Ligi Mistrzów. Choć znana była w Mołdawii, to nie miała na swoim koncie zwycięstw w turniejach międzynarodowych. Warto jednak wspomnieć, że 10 razy zdobyli Puchar Mołdawii, 7 razy Superpuchar Mołdawii a 19 razi wygrali najważniejszą mołdawską ligę czyli Divizia Nationala. Czy jakakolwiek inna drużyna z tego obszaru geograficznego nadawałaby się bardziej do udziału w Lidze Mistrzów i rozegrania meczu z Realem?

Drużyna z Mołdawii na pierwszy rzut oka nie prezentuje się jakoś szczególnie atrakcyjnie. Gwiazda szeryfa, którą mają w swoim herbie kojarzy się bardziej z zabawami dzieciaków niż poważną ligą piłkarską. Nie przypominają więc groźnych przeciwników, którzy byliby w stanie pokonać gwiazdy światowej piłki. W Lidze Mistrzów bierze udział po raz pierwszy i już udało się jej osiągnąć wspaniałe zwycięstwo nad jedną z najlepszych drużyn na świecie.