poker

Poker jako gra hazardowa. Na co warto uważać?

Z jakimi grami nam się kojarzy hazard? Pewnie pierwsze co nam przychodzi do głowy to ruletka i jednoręki bandyta, a co z kartami? Tutaj króluje poker. To własnie ta gra przyciąga tysiące hazardzistów, którzy chcą spróbować swojego szczęście. Wynik jest różny. Jedni wychodzą z takich gier z grubym portfelem, a inni muszą pogodzić się z tym, że właśnie przepuścili oszczędności swojego życia. Hazard jest bardzo ryzykowny i bardzo łatwo się uzależnić. Warto więc pamiętać o kilku sprawach, które mogą nas uchronić przed tragedią. Na przykład powinniśmy ustalić sobie kwotę, jaką jesteśmy w stanie wydać na grę i wziąć ze sobą tylko tylu. Dzięki temu w momencie przegranej nie będzie nas kusić, aby dołożyć jeszcze więcej. Niektórym może się to wydawać dziwne, że dorosłemu człowiekowi tak łatwo stracić kontakt z rzeczywistością. A jednak gry hazardowe powodują bardzo drastyczne wzrosty adrenaliny, z których trudno zrezygnować.

Gdzie grać w pokera?

Pamiętajmy, że niektóre formy hazardu nie są legalne. Jeśli więc idziemy do amatorskiego kasyna, które nie odprowadza podatków, to popełniamy wykroczenie. Jeśli więc chcemy grać bezpiecznie powinniśmy znaleźć punktów, gdzie można to robić legalnie (tutaj przeczytasz o jednej z akcji rozbicia nielegalnych klubów hazardowych). Nie musi to być też wcale żadne fizyczne miejsce. Możemy grać w pokera za pośrednictwem serwisów internetowych takich jak Pokerstars. Wtedy, jeśli chcemy grać na pieniądze, doładowujemy sobie uprzednio konto, a następnie możemy swobodnie wybierać stawki. Oczywiście, jeżeli interesuje nas gra dla samej gry, to mamy też możliwość zrobić to za darmo. Wtedy gramy po prostu na wirtualne punkty, bez konieczności sięgania do prawdziwego portfela.

Uzależnieni od pokera

Znajdziemy bardzo dużo osób na świecie, które są uzależnione od pokerowych emocji. Wiąże się to z pieniędzmi, które mogą wygrać lub przegrać podczas gry. Kiedy zwyciężają, to wcale nie czują się nasyceni. Zamiast tego w ich głowach pojawiają się myśli o tym, ile jeszcze mogą dzięki temu wygrać. Z drugiej strony, gdy przegrają, to nadal nie traktują tego jako nauczki i nie jest to żaden argument za tym, aby przestać. Dlaczego? Powód jest prosty. Nie mogą pogodzić się z porażką, więc szukają sposobu, aby sobie ją zrekompensować. Jedynym sposobem, jaki przychodzi im do głowy, jest jeszcze większa wygrana, niż się wcześniej przegrało. A to prowadzi do zapętlenia, z którego bardzo trudno uciec. Istnieją specjalne ośrodki, które mają na celu nieść pomoc uzależnionym hazardzistom. Gdy wejdą zbyt głęboko w swój nałóg, to może im być bardzo trudno wyjść z niego bez pomocy terapeuty.