polskie siatkarki

Polskie siatkarki na drodze po zwycięstwo

Polskie siatkarki na drodze po zwycięstwo w Mistrzostwach Europy

Polski siatkarki świetnie poradziły sobie w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Teraz czeka je mecz z Bułgarią, który z pewnością zaprowadzi je do 1/8 finału. Co wiemy o kondycji polskich zawodniczek?

Polska siatkówka jak zwykle na najwyższym poziomie

Polska drużyna radzi sobie bardzo dobrze pomimo słabego występu w Lidze Narodów. Polki świetnie poradziły sobie w Płowdiw w czterech meczach rozegranych w ramach Mistrzostw Europy. Teraz czeka ich starcie z Bułgarią, chociaż tym wcale nie muszą się przejmować. Aby dostać się do play-offów wystarczy, że zremisują. Dzisiaj jesteśmy w stanie przewidzieć, że w 1/8 finały Polski zmierzą się z Ukrainą lub Szwecją.

Które zawodniczki są najbardziej obiecujące?

Kibice z pewnością zauważyli świetną kondycję Magdaleny Stysiak. Podczas ostatnich meczów pokazała naprawdę wysoką klasę i możemy spodziewać się dalszych sukcesów. Drugą siatkarką, która oczarowała nas swoją grą jest Malwina Smarzek. Do tej pory była zamienniczką Magdy, ale to się może zmienić. Trener musi podjąć decyzję, czy trzymać się starego schematu, czy może puścić na boisko dwie obie. Taka kombinacja z pewnością byłaby zabójcza dla naszych rywali.